site.btaЗдравко Димитров вкара гол, но Сакаряспор не успя да се класира за турския елит

Здравко Димитров вкара гол, но Сакаряспор не успя да се класира за турския елит
снимка: официален сайт Сакарияспор

Здравко Димитров отбеляза гол за своя Сакарияспор в баража срещу Бодрумспор – 1:3 за влизане в турския елит. Българинът вкара изравнителното попадение в мача в 72-рата минута, с което прати срещата в продължения. Сакарияспор игра с човек по-малко от 44-тата минута, когато Райко Ротман получи директен червен картон.

Изпълнението на Димитров предизвика бурни емоции по трибуните, след като той получи пас на скорост и финтира вратаря, но въпреки че бе затворен от противник, той успя да прати топката в мрежата с прехвърлящ удар.

В продълженята Сакарияспор допусна нови два гола във вратата, с което даде възможност на Бодрумспор възможност на играе в елита. Тимът се присъедини към Еюпспор и Гьозтепе, които вече си осигуриха директна промоция.

Към 07:25 на 08.07.2024 Новините от днес