site.btaДавид Алонсо отново доминираи в Мото 3, Серхио Гарсия бе най-бърз в Мото 2 в Гран при на Франция

Давид Алонсо спечели Гран при на Франция в Мото 3 / снимка: АП/Eric Gay

Колумбиецът Давид Алонсо от Аспар Рейсинг Тийм постигна третата си победа в Мото 3 през този сезон, след като триумфира в Гран при на Франция на пистата в Льо Ман.

Алонсо потегли от полпозишън и с безгрешно каране завърши на лидерската позиция и на финала. Той измина 20-те обиколки на състезанието за 34:00.058 минути и изпревари с 0.105 испанеца Даниел Олгадо (Ред Бул КТМ). Трети на 0.242 секунди нидерландецът Колин Вайер (Ликуи Моли Хускварна).

Общо 14 състезатели се откъснаха в челото, но битката за първото място реално бе между Алонсо и Олгадо. Решителната си маневра колумбиецът направи три обиколки преди края и до финала повече не отстъпи първото място.

В класирането след пет състезания води Олгадо с 94 точки, но Алонсо съкрати пасива си до само една. Вайер е трети с 62 точки.

В Мото 2 втората си победа за сезона записа испанецът Серхио Гарси от тима на МТ Хелметс. Той премина 22-те обиколки в Льо Ман за 35:20.709 минути и завърши на цели 3.174 секунди пред японския си съотборник Аи Огура.

За третото място с изоставане от 3.704 секунди се пребори испанецът Алонсо Лопес от Спийд Ъп Рейсинг. Той бе с точно шест десети от секунда по-бърз от американеца Джо Робъртс от ОнлиФенс Американ Рейсинг, който остана четвърти.

Надпреварата се превърна в сериозно разочарование за потеглилия от първа позиция Арон Канет от Фантик Мотор. Испанецът се нареди едва шести, като остана на малко над 4,5 секунди от сънародника си Гарсия.

В класирането в Мото 2 начело с 89 точки излезе Серхио Гарсия. Втори с 82 точки е Джо Робъртс, а трети с 63 точки е испанецът Фермин Алдегер от Фоладоре Спийд Ъп. Алдегер приключи днешната надпревара на седмо място, след като потегли едва 12-и.

По-късно днес е и Гран при на Франция в кралския клас.

За пилотите в Мото 2 и Мото 3 следващият старт е на 26 май за Голямата награда на Каталуния.

Към 01:33 на 18.07.2024 Новините от днес