site.btaДиего Симеоне: „Играчите на Атлетико направиха добър сезон, аз не“

Диего Симеоне: „Играчите на Атлетико направиха добър сезон, аз не“
снимка: АР, Manu Fernandez

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне сподели мнението си за резултатите от сезона за клуба. В неделя „дюшекчиите“ допуснаха домакинска загуба от Осасуна (1:4) в мача от 37-ия кръг на испанското първенство.

„Не мога да видя нито предимствата, нито недостатъците на този сезон. Разбира се, в един момент направих грешен избор, което доведе до неблагоприятни резултати, но аз не давам присъди. Винаги искам да съм по-добър. Играчите ми направиха добър сезон, аз не“, цитира Marca Симеоне.

В момента Атлетико е на четвърто място в класирането на Ла Лига със 73 точки. Разликата от третия Жирона кръг преди края на първенството е 5 точки.

Отборът на Мадрид не спечели нито един трофей, след като отпадна от полуфиналите за Купата и Суперкупата на Испания. В Шампионската лига Атлетико стигна до четвъртфиналната фаза, като загубиха от Борусия Дортмунд с общ резултат (4:5).

Към 04:50 на 03.06.2024 Новините от днес