site.btaБаскония и българският национал Коди Милър-Макинтайър не успяха да се класират за плейофите в испанското баскетболно първенство

снимка: БТА, архив

Американецът с български паспорт Коди Милър-Макинтайър и неговият испански тим Баскония не успяха да се класират за плейофите в местната Лига Ендеса за първи път от създаването на настоящия формат през сезон 1994/1995.

Баскония отстъпи пред Реал Мадрид със 100:106 (26:28, 21:28, 29:20, 24:30) като гост в двубой от последния, 34-и кръг на испанския баскетболен елит при мъжете и остана на девета позиция с 18 победи и 16 загуби. Реал Мадрид приключи редовния сезон като лидер с 28 успеха и 6 поражения, а последното, осмо място, даващо право на участие в плейофите бе заето от Манреса с актив 19-15.

Милър-Макинтайър и съотборниците му изоставаха с 47:56 на почивката, но след силна трета четвърт изравниха до 76:76, преди домакините да измъкнат победата.

Българският национал бе най-резултатен за Баскония с 23 точки, 3 борби и 12 асистенции за 31 минути на терена. Старши треньорът на гостите Душко Иванович не можеше да разчита на Маркъс Хауърд и Чима Монеке заради контузии.

За Реал Мадрид Джанан Муса се отчете с 19 точки и 4 борби.

Към 22:56 на 23.07.2024 Новините от днес