site.btaБарселона и Монако изравниха сериите от четвъртфиналните плейофи в баскетболната Евролига

снимка: АП/Darco Vojinovic

Барселона и Монако изравниха своите серии от четвъртфиналните плейофи на баскетболната Евролига за мъже.

Барселона се наложи над Олимпиакос със 77:69 във втория мач от серията, докато Монако спечели с 93:88 срещу Фенербахче.

Пред своята публика баскетболистите на Барселона доминираха в първата и последната четвърт и успяха да се поздравят с успеха. Американецът Джабари Паркър се отличи за каталунците с 24  точки, докато за Олимпиако Алек Питърс бе най-резултатен с 20 точки.

В Монако домакините се наложиха над турския Фенербахче след силни изяви на литовския център Донатас Мотиеюнас, който вкара 18 точки, хвана две борби и направи две асистенции.

Третият мач от серията е в Истанбул на 1 май.

В другите две четвъртфинални двойки играят Реал Мадрид - Баскония и Панатинайкос - Макаби Тел Авив.

Към 22:15 на 08.05.2024 Новините от днес