site.btaБайер Леверкузен си постави за цел да стане първият отбор в Бундеслигата, който може да завърши цял сезон без загуба

Снимка: David Inderlied/AP

Германският шампион Байер Леверкузен е готов да стане първият отбор, който завършва сезон в Бундеслигата без загуба, каза треньорът на тима Шаби Алонсо, след като отборът се наложи над Бохум с убедителното 5:0 в неделя.

Феликс Паслак от тима на Бохум бе изгонен в 15-ата минута на мача, а Леверкузен продължи впечатляващата си серия, като вече има 50 срещи без поражение във всички турнири. Остава още един мач в Бунсдеслигата и финалът за Лига Европа срещу италианския Аталанта.

В четвъртък Байер Леверкузен подобри рекорда на Бенфика от периода 1963 и 1965 с равенството 2:2 срещу Рома, което осигури на отбора финал в Лига Европа.

Успехът над Бохум ги направи едва третия отбор от Бундеслигата, който завършва без загуба при гостуванията си през сезона. "След червения картон бе напълно различен мач за нас", каза Алонсо на пресконференцията.

"Много съм доволен от резултата. Беше важно за нас. Сега имаме супер цел в събота да спечелим титлата без загуба. Това не се е случвало никога преди", каза испанецът.

Байер Леверкузен ще играе и във финала за Купата на Германия срещу Кайзеслаутерн по-късно през май, а в събота приключва първенството с домакински двубой срещу Аугсбург, след който ще получи трофея.

"Да получим титлата в Леверкузун е много специално", добави Алонсо. "Играчите бяха съсредоточени през целия сезон и за тях ще бъде важно. Горд съм с тях", каза още треньорът на Байер.

Към 20:18 на 23.05.2024 Новините от днес