site.btaЕдмънтън изравни серията с Ванкувър в плейофите на НХЛ, Флорида поведе на Бостън

Резултатът в серията е равен 1-1, играе се до четири победи

Eван Бушар вкара в 5:38 минута на продължението, а Едмънтън се наложи с 4:3 над Ванкувър в канадско дерби от плейофите на Западната конференция на НХЛ. Леон Драйсайтъл и Конър Макдейвид завършиха с по един гол и един пас в мача, а вратарят на Ойлърс Стюърт Скинър спаси 16 изстрела. Матиас Екхолм беше автор на третия гол в редовното време за Едмънтън.

Домакините от Британска Колумбия поведоха в резултата още в 4:14 минута чрез Елиас Петерсон при числено превъзходство, а след това пак с 2:1 в 53-ата секунда на втория период благодарение на изстрела на Брок Бюзър. Никита Задоров вкара за 3:2 за домакините в края на частта, а също така изработи и другите два гола.
Макдейвид изравни резултата за трети път в 5:27 минута на третата част, след като взе шайбата в неутралната зона и спринтира сам през двама бранители на Кенъкс. Вратарят Артурс Сиволс се опита да спре  изстрела му, но шайбата мина под ръката му.

В допълнителното време пък Бушар вкара за 4:3 за гостите с удар от страни, като този път вратарят Силовс можеше да се намеси по-добре.

В полуфинала на Изток Флорида поведе с 2-1 победи в серията, след като размаза Бостън с 6:2 като гост в мач номер 3. Пантерите показаха отлична ефективност с човек повече на леда, след като вкараха четири пъти в такава ситуация.

Два гола за успеха им реализира Еван Родригес, но решителен момент се оказаха два гола в числено превъзходство във втория период, дело на Владимир Тарасенко (16:14) и Картър Ферхаеге (17:14 минута). В третата част Брандън Монтур и Сам Райнхарт също се разписаха, както и Родригес за 6:2 51 секунди преди края на мача. Джейк де Бръск се отличи с гол и пас за домакините от Брюинс.

Към 09:17 на 03.08.2024 Новините от днес