site.btaНационалът Георги Русев отбеляза победен гол за Сион в Швейцария

Националът Георги Русев отбеляза победен гол за Сион в Швейцария
снимка: БТА, архив

Българският национал Георги Русев реализира победния гол за успеха на швейцарския си тим Сион над Аарау с 2:1 като гост в двубой от 34-ия кръг местната футболна втора дивизия - Чалъндж лига.

След втората си поредна победа в първенството Сион продължава битката за промоция в елита и събра 73 точки на първото място във временното класиране, на 6 пред втория Тюн, който има 67 точки и мач по-малко.

Русев влезе в игра като резерва в 70-ата минута и само шест по-късно отбеляза второто попадение за гостите в 76-ата, правейки резултата 2:1.

Тео Бушларем даде преднина на Сион в 33-ата минута, а домакините изравниха чрез Шкелким Делхасай в 36-ата.

В 45-ата минута тимът на Тюн остана с човек по-малко заради директния червен картон на ганаеца Айзък Папое.

Следващият двубой на Сион в местния шампионат предстои на 17 май.

Към 13:23 на 20.05.2024 Новините от днес