site.btaНационалът Георги Русев се разписа при победа на Сион в Швейцария

Националът Георги Русев се разписа при победа на Сион в Швейцария
снимка: БТА, архив

Българският национал Георги Русев отбеляза гол при домакинската победа на швейцарския си тим Сион над Баден с 4:1 в двубой от 21-ия кръг местната футболна втора дивизия - Чалъндж лига.

Русев влезе като резерва за домакините в 71-ата минута и се разписа за крайното 4:1 в 74-ата.

Преди това тимът на Сион бе повел с 3:0 с попадения в седмата, 41-ата и 57-ата минути, дело съответно на Рето Циглер, Кевин Буа и Тео Бушлархем.

Гостите намалиха на 1:3 в 60-ата минута чрез Матс Ханке, а в 64-ата останаха с човек по-малко на терена.

Сион е лидер във временното класиране с 46 точки след 21 мача, докато Баден е последен, десети с 20 точки.

Към 08:30 на 24.07.2024 Новините от днес