site.btaИво Балабанов завърши на 70-о място на 10 км на Световното първенство по крос кънтри в Белград

Иво Балабанов завърши на 70-о място на 10 километра на Световното първенство по крос кънтри в сръбската столица Белград.

27-годишният българин преодоля дистанцията за 31:16 минути и зае 13-а позиция от европейските представители в състезанието.

Джейкъп Киплимо (Уганда) защити титлата си с време 28:09 минути. След него се наредиха Бериху Арегави (Етиопия) с 28:12 и Бенсон Киплангат (Кения) с 28:14 минути.

Беатрис Чебет (Кения) за втори пореден път стана шампионка при жените на 10 км на Световното първенство по крос кънтри. Тя финишира с време 31:05 минути и изпревари сънародничките си Лилиян Ренгерек (31:08 минути) и Маргарет Кипкембой (31:09 минути).

Към 09:11 на 27.08.2024 Новините от днес