site.btaСъстезателките от клуб ЧАР-ДКС завоюваха 16 отличия от турнир по художествена гимнастика в Румъния

снимка: БФХГ Фейсбук

Състезателките от клуб ЧАР-ДКС завоюваха 16 отличия от 23-ия международен турнир по художествена гимнастика "Irina Delianu Cup", който се проведе вчера в Румъния. Грациите спечелиха 7 златни , 4 сребърни  и 5 бронзови  медала във всички възрасти на турнира.

Анастасия Калиева стана шампионка на обръч с 25.900 точки и на бухалки с 27.450. София Чижик също се прибира с две златни отличия  - на обръч с 27.150 и на лента с 25.300 точки.

Абсолютната световна шампионка с ансамбъл девойки  Андреа Иванова се класира на престижното пето място на обръч с 23.200 и взе сребро на топка с 23.950.

Димана Савова взе сребърен медал на бухалки с оценка от 26.350 точки и бронз  на лента с 25.000. Елена Христова, която е част от национален отбор девойки индивидуално (разширен състав), спечели злато на топка с 26.050 и остана шеста на обръч с 22.900 точки.

Мариана Бянкова се връща от Румъния с бронз на топка (22.050) и сребърен медал  на бухалки с оценка от 23.750. Ирена Недева завоюва две златни отличия - на топка с  25.600 и на бухалки с 27.000.

Петя Петкова се класира на пето място на бухалки с 23.400 и грабна бронз на лента с 23.150, а Радина Пасева в четвърта на бухалки с 23.550 и пета обръч с 21.300 точки.

Съдия за Чар ДКС в Румъния беше международния рефер Филипа Филипова, която е и старши треньор в клуба.

Към 16:22 на 27.07.2024 Новините от днес