site.btaАнтоанета Костадинова завърши на 16-о място на 10 метра пистолет на олимпийския турнир по спортна стрелба

Антоанета Костадинова снимка: Димитър Вельов/БТА

Олимпийската вицешампионка от Токио 2020 Антоанета Костадинова се класира на 16-о място в дисциплината 10 метра пистолет на олимпийския турнир по спортна стрелба, който се състоя в Шатору.

Костадинова завърши квалификациите с 573 точки (95, 94, 99, 97, 94, 94). В пресявките стартираха 44 състезателки.

Българката, чиято подготовка за Игрите в Париж 2024 беше нарушена заради травма в рамото, остана на 4 точки от място в първите осем, които се класираха за финала. Тя имаше шансове да продължи напред в борбата за отличията, но в последните две серии постигна по едва 94 точки от 100 възможни и това се оказа решаващо.

С най-добър резултат във финала влезе Вероника Мейор (Унгария) с 582 точки.

Костадинова ще участва и на 25 метра пистолет на 2 август.

Другият български представител в стрелбата на Игрите Кирил Киров завърши също на 16-о място на 10 метра пистолет по-рано днес.