site.btaЛос Анджелис Лейкърс загуби Джаред Вандербилт за около месец

Лос Анджелис Лейкърс загуби Джаред Вандербилт за около месец
Джаред Вандербилт няма да играе близо месец заради проблем с ходилото на десния крак / снимка: АП/Brandon Dill

Отборът на Лос Анджелис Лейкърс съобщи, че крилото Джаред Вандербилт ще бъде извън игра около месец.

24-годишният баскетболист има натъртване на ходилото на десния крак, което изисква почивка от около 3-4 седмици.

През този сезон Вандербилт е взел участие в 29 мача за "езерняците", като в шест от тях е започнал като титуляр. Неговите показатели са 5,2 точки, 4,8 борби и 1,2 асистенции средно на двубой при точно 20 игрови минути.

Лос Анджелис Лейкърс заема девето място в класирането на Западната конференция на НБА с 27 победи и 25 загуби. До края на сезона "езерняците" имат да изиграят още 30 мача, а Вандербилт ще пропусне вероятно поне половината от тях.

Към 03:07 на 29.07.2024 Новините от днес