site.btaЛийдс и Илия Груев победиха Престън в двубой от втора дивизия в Англия

Лийдс и Илия Груев победиха Престън в двубой от втора дивизия в Англия

Илия Груев и Лийдс постигнаха драматична победа с 2:1 у дома срещу Престън Норт Енд в двубой от 28-ия кръг във втора дивизия в Англия.

Българският национал Груев започна като титуляр за "белите" и остана на терена 90 минути.

Уил Кийн даде аванс в полза на гостите още във втората минута, но Дан Джеймс изравни само четири минути след това.

Натискът на домакините продължи цяло второ полувреме, а в допълнителните минути на срещата Жул Пиро от дузпа осигури ценния успех за  трикратните шампиони на Англия.

Третият пореден успех осигури актив от 54 точки за Лийдс, който се намира на четвърто място във временното класиране в Чемпиъншип. Лидерът Лестър е с 65 пункта.

Към 17:21 на 24.07.2024 Новините от днес