site.btaВерона се измъкна от зоната на изпадащите след победа над Емполи

Верона се измъкна от зоната на изпадащите след победа над Емполи
Милан Джурич вкара първия гол за Верона при успеха над Емполи / снимка: АП/Paola Garbuio

В гъстата мъгла на стадион "Марк Антонио Бентегоди" Верона постигна жизнено важна победа с 2:1 над прекия си конкурент за оставане в Серия "А" Емполи и се измъкна от зоната на изпадащите.

Двубоят от 20-ия кръг бе контролиран безпроблемно от тима на Верона в първия един час, но в края му Емполи натисна и можеше да се добере и до точка, още повече, че домакините останаха с човек по-малко в заключителните минути.

Милан Джурич даде преднина на Верона още в третата минута, а в 56-ата Сирил Нгонге покачи на 2:0 с хабав шут от дустанция.

Емполи върна надеждите си с гол в 64-тата минута на мача след комбинация между полските национали Бартош Берешински и Шимон Журковски, при която вторият се разписа.

Три минути преди края Верона остана с човек по-малко след втори жълт картон на Онджей Дуда, но Емполи нямаше време да реализира численото си предимство в изравнителен гол.

В класирането Верона се изкачи на 17-о място със 17 точки след 20 кръга, докато Емполи е на 19-о място с 13 точки.