site.btaЛивърпул надви Арсенал като гост с два късни гола

Ливърпул надви Арсенал като гост с два късни гола
Снимка: AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Ливърпул спечели с 2:0 като гост на Арсенал в голямото дерби от третия кръг в Купата на Футболната асоциация на Англия (ФА), след като мърсисайдци стигнаха до две късни попадения на "Емирейтс".

В началото на мача Арсенал изглеждаше по-опасният отбор, но лондончани изпуснаха много положения, а Мартин Йодегор уцели греда. Кай Хавертц също пропиля три шанса за Арсенал преди почивката, а Трент Александър-Арнолд записа една греда и в статистиката на Ливърпул.

Ливърпул излезе по-агресивен през второто полувреме и успя да създаде няколко положения, но Арън Рамсдейл отрази много опасни удари на Луис Диас и Диого Жота, а друг шут на португалския нападател се отклони от гредата. "Червените" обаче поведоха десет минути преди края на редовното време. Центриране на Александър-Арнолд попадна на няколко метра пред вратата, а полският бранител Якуб Кивиор изпрати топката в собствената си мрежа за 1:0.

Жота, който влезе в игра в 59-ата минута, записа и асистенция в добавеното време. Той подаде на Луис Диас в наказателното поле, а колумбиецът стреля с първото докосване и преодоля Рамсдейл за крайното 2:0.

В този двубой Арсенал носи изцяло бели екипи, с които лондончани подкрепят кампанията "Без повече червено", насочена към бробата с престъпленията с хладни оръжия и насилието сред младежите.

Към 23:06 на 01.06.2024 Новините от днес