site.btaНюкасъл взе дербито срещу Съндърланд с автогол и две попадения на Исак

Нюкасъл взе дербито срещу Съндърланд с автогол и две попадения на Исак
Исак (дясно) вкара второто и третото попадение срещу Съндърланд / Снимка: Owen Humphreys/PA via AP

Шведският нападател Александър Исак вкара два гола, а Нюкасъл победи с категоричното 3:0 Съндърланд в северняшкото дерби на Купата на Английската футболна асоциация (ФА).

Нюкасъл доминираше от старта на мача и "свраките" направиха три големи пропуска чрез Шон Лонгстаф в първия половин час. Гостите обаче поведоха в северняшкото дерби в 35-та минута, когато Бруно Гимараеш подаде на Жоелинтон по фланга и той центрира, а Даниел Балард изпрати топката в собствената си врата.

Нюкасъл отбеляза втория гол след едва 30 секунди игра през втората част. Мигел Алмирон отне топката от защитник на Съндърланд в наказателното поле и подаде на Александър Исак, който бе точен от близо разстояние.  Шведският нападател се разписа отново в добавеното време от дузпа и Нюкасъл взе дербито със Съндърланд с 3:0.

В други мачове от кръга Лестър надви с 3:2 Милуол, Ипсуич надигра с 3:1 АФК Уимбълдън, а Ковънтри разби с 6:2 Оксфорд Юнайтед.

Към 10:38 на 18.05.2024 Новините от днес