site.btaИлия Груев игра цял мач при победа на Лийдс за ФА Къп

Илия Груев игра цял мач при победа на Лийдс за ФА Къп
Снимка: Nigel French/PA via AP

Българският национал Илия Груев изигра цял мач, а Лийдс Юнайтед преодоля третия кръг на турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия (ФА) с победа с 3:0 срещу третодивизионния Питърбро.

Това бе първи пълен мач за Груев след трансфера му от Вердер Бремен в Лийдс. Той игра още веднъж като титуляр за англичаните - при загуба с 0:1 срещу Стоук Сити на 25 октомври.

Итън Ампаду вкара първите си два гола за отбора на Лийдс, който се намира на четвърто място в Чемпиъншип и е сред основните кандидати за завръщане във Висшата лига през следващия сезон.

23-годишният уелсец бе точен 11 минути преди почивката, а две след нея Патрик Бамфорд вкараха много красив гол. Той получи подаване от Ампаду и укроти топката на гърди с гръб към вратата, след което се завъртя и я изпрати в горния ъгъл от далечно разстояние.

Ампаду се разписа отново в 90-ата минута, реализирайки с глава след центриране от ъглов удар на Дан Джеймс.

Към 06:23 на 24.07.2024 Новините от днес