site.btaСтанаха ясни полуфиналистите на Световното първенство по хокей за младежи, Чехия елиминира Канада

снимка: Adam Ihse/TT via AP

Отборът на Швеция победи с 3:2 след продължение Швейцария и оформи полуфиналната четворка на Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години, което се провежда в Гьотеборг (Швеция).

Голямата сензация обаче поднесоха момчетата от Чехия, които елиминираха шампионите от последните две първенства Канада с 3:2. Така кленовите листа остават без медали за първи път от 2019-а година. Финландия също отива напред след 4:3 с продължение над приятната изненада Словакия. Йере Ласила беше точен за победния гол за Суоми 24 секунди след началото на продължението. А САЩ показа, че ще търси титлата този път след 7:2 над Латвия. Два гола за американците вкара Гейб Перо.

Двата полуфинални мача са утре, 4-и януари. Най-напред САЩ ще се изправи срещу Финландия, а във втората среща Чехия ще играе с Швеция. Мачът за титлата е планиран по програма на 5-и януари.

Швеция откри резултата срещу швейцарците още преди да са изтекли три минути, когато Ото Стенберг се разписа. Минута и 10 секунди преди края на първата третина в срещата преднината на скандинавците беше удвоена от Юнатан Леккеримяки при числено превъзходство и асистенция през зоната на Антон Валберг. Тимът на Швейцария постепенно намери своя ритъм и малко преди края на втората част върна едно попадение благодарение на Ян Хорнекер. В 9:10 минуна на третия период Ник Мейле възстанови равенството, засичайки прострелно подаване от страни на Грегори Вебер. Минута и 10 секунди по-късно Швеция остана с човек по-малко на леда заради неправилно извършена смяна. Швейцарците два пъти стреляха, но не успяха да преодолеят отличния вратар Уго Хавелинд.

В 5:22 минута на продължението Алекс Сандин-Пелика донесе успеха на Швеция с гол при числено превъзходство и асистенция на Юнатан Леккеримяки.

Играещ в първенството на Швеция талант донесе успеха на Чехия над Канада с 3:2. Якуб Щанцъл вкара първото попадение в мача за 1:0 в 7:51 минута, а след това се разписа решаващо 11 секунди преди последната сирена. Чехите удвоиха на 2:0 чрез Тамаш Цибулка, а Канада изравни с два гола във втората третина, дело на Матю Ууд и Джейк Фърлонг.

Към 14:07 на 29.08.2024 Новините от днес