site.btaБорусия (Дортмунд) с равенство в Аугсбург, Бохум и Хайденхайм постигнаха важни победи в Бундеслигата

снимка: Torsten Silz/dpa via AP

Унион (Берлин) претърпя тежък удар в битката за оцеляване в Бундеслигата, след като отстъпи с 0:3 на директния си съперник Бохум в среща от 15-ия кръг. Отборът на треньора Ненад Биелица заслужено загуби и вместо да продължат леката възходяща тенденция и да изпреварят преките си опонент, берлинчани вече изостават с шест точки от същия тим.

Сензацията от миналата година, която дори игра с Реал (Мадрид) в Шампионската лига, изглеждаше безобиден отпред и уязвим отзад. Такума Асано (45+4), Гонсало Пасиенсия (54) и точно изпълнена дузпа от Кевин Щьогер бяха головете за изключително превъзхождащите домакини. Бохум остана непобеден в четвъртия си пореден домакински мач и се отдалечи малко от зоната на изпадащите.

Бохум е на 13-о място с 16 точки, докато Унион е 16-и само с 10. Но и двата отбора сякаш излязоха с мисълта за победа, като домакините първи пропуснаха. Още в 3-ата минута Щьогер се размина с гол след подаване на Кристиан Гамбоа. В 20-ата минута феновете на Унион прекъснаха мача, след като обсипаха терена с тенис-топки, както и шоколадови бонбони във формата на монети. Японецът от Бохум Асано истински се забавляваше с това, отвори една и я изяде. Но това не спря домакините, които пропуснаха още една отлична възможност чрез Пасиенсия, чийто изстрел беше спрян вратаря Фредерик Рьонов. И когато изглеждаше, че полувремето отива към 0:0, Асано се намеси след центриране от корнер и вкара за 1:0.

Картината не се промени през втората част и в мрежата на Рьонов паднаха нови два гола, дело на Пасиенсия и на Щьогер, който се възползва от отсъдена дузпа с помощта на ВАР.

Борусия (Дортмунд) се задоволи само с 1:1 при гостуването си на Аугсбург, като двата тима си размениха по един гол в рамките на 12 минути. Ермедин Демирович откри резултата за домакините в 23-ата минута, а Дониел Мален изравни след пробив и пас назад на новата голова машина Никлас Фюлкруг. Така Дортмунд изостана от топ 4 и има 26 точки.

Важен успех взе новакът Хайденхайм, който надви с 1:0 друг застрашен от изпадане отбор  - Майнц с 1:0. Марвин Пиерингер вкара още в 12-ата минута, а финалният щурм на домакините не донесе нищо.

Срещи от 14-ия кръг на футболното първенство на Германия:
Майнц - Хайденхайм 0:1 Бохум - Унион Берлин 3:0 Аугсбург - Борусия Дортмунд 1:1 Дармщад - Волфсбург 0:1 по-късно днес: РБ Лайпциг - Хофенхайм в неделя: Фрайбург - Кьолн Байер Леверкузен - Айнтрахт Франкфурт Байерн Мюнхен - Щутгарт от петък: Борусия Мьонхенгладбах - Вердер Бремен 2:2 временно класиране: 1. Байер Леверкузен 14 11 3 0 39:12 36 точки 2. Байерн Мюнхен 13 10 2 1 44:14 32 3. Щутгарт 14 10 1 3 34:16 31 4. РБ Лайпциг 14 9 2 3 34:15 29 5. Борусия Дортмунд 15 7 5 3 29:24 26 6. Хофенхайм 14 7 2 5 28:24 23 7. Айнтрахт Франкфурт 14 5 6 3 24:16 21 8. Фрайбург 14 6 3 5 17:23 21 9. Волфсбург 15 6 1 8 19:25 19 10. Аугсбург 15 4 6 5 24:28 18 11. Борусия Мьонхенгладбах 15 4 5 6 30:33 17 12. Хайденхайм 15 5 2 8 22:30 17 13. Бохум 15 3 7 5 18:29 16 14. Вердер Бремен 15 4 3 8 22:29 15 15. Унион Берлин 14 3 1 10 15:31 10 16. Кьолн 14 2 4 8 10:24 10 17. Майнц 05 15 1 6 8 12:27 9 18. Дармщад 15 2 3 10 17:38 9

Към 17:57 на 25.07.2024 Новините от днес