site.btaВалентина Димитрова завърши 31-a в преследването от Световната купа по биатлон в Хохфилцен

снимка: БФ Биатлон

Валентина Димитрова завърши на 31-o място в преследването на 10 километра за жени от втория кръг за сезона на Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.

Българката повали 18 от 20 мишени и финишира за 33:33.7 минути, на 3:49.1 от победителката Елвира Йоберг (Швеция). Така Димитрова печели точки в четвърто поредно състезание този сезон.

Елвира Йоберг беше най-бърза в преследването, след като измина трасето за 29:44.6 минути със само един пропуск в първата от четирите стрелби. Така тя записа първи успех за сезона и осми в кариерата си.

Лена Хаки-Грос от Швейцария победи с финален спринт победителката в спринта Ингрид Тандреволд (Норвегия), за да спечели второто място за първи път в кариерата си. Тя завърши на 11.2 секунди зад Йоберг с една пропусната мишена. Тандреволд е на 13.9 секунди също с една грешка в стрелбата.

В генералното подреждане за Световната купа след пет състезания начело излезе Ингрид Тандреволд с 271 точки, пред Лу Жанмоно (Франция) с 251 точки и Лиза Витоци (Италия) с 249.

Валентина Димитрова взе точки в четвърти пореден старт и с 54 се нарежда 32-а в класирането.

По-рано днес носителят на Големия Кристален глобус за миналия сезон и петкратен олимпийски шампион Йоханес Тингнес Бьо (Норвегия) постигна първа победа за сезона в Световната купа по биатлон, след като спечели преследването на 12.5 километра в Хохфилцен.

Световната купа в Хохфилцен завършва в неделя с щафетите за мъже и за жени.

Към 12:28 на 24.07.2024 Новините от днес