site.btaФранцузойката Жюстин Бреза-Буше спечели спринта от Световната купа по биатлон в Лензерхайде, Лора Христова завърши на 43-о място

снимка: AP Photo/Matthias Schrader

Французойката Жюстин Бреза-Буше спечели спринта на 7.5 километра от третия кръг за сезона на Световната купа по биатлон в швейцарския зимен център Лензерхайде. От българките с най-предно класиране е Лора Христова, която завърши на 43-о място.

27-годишната Бреза-Буше, която е олимпийска шампионка в масовия старт от Пекин 2022, повали всичките десет мишени, измина трасето за 22:13.0 минути и записа шести индивидуален успех в кариерата си.

"Наистина съм много щастлива от постигнатото днес. Радвам се, че успях да покажа това, което съм тренирала", каза победителката.

Втора на 12.2 секунди финишира Ингрид Тандреволд (Норвегия), а трета с пасив от 17.2 секунди се нареди Лиза Витоци (Италия). Двете също стреляха без грешка.

Носителката на Световната купа за миналия сезон Жулия Симон (Франция) завърши четвърта с една грешка в стрелбата и изоставане от 39.7 секунди.

Три българки участваха в надпреварата, а с най-предно класиране е младата Лора Христова. Тя завърши на 2:53.6 минути след победителката с две наказателни обиколки и зае 42-о място. Така Христова си осигури място в преследването на 10 км в събота.

Валентина Димитрова, която направи отличен старт на сезона, днес нямаше ден и с три пропуснати мишени е 72-ата, на 4:09.9 минути зад Бреза-Буше, а Даниела Кадева е 81-а от 83 завършили състезанието, след като допусна една грешка в стрелбата и е с пасив от 5:57.7 минути.

В генералното подреждане за Световната купа след шест състезания начело е Ингрид Тандреволд с 346 точки, пред Лиза Витоци с 309 точки, Елвира Йоберг (Швеция) с 273 точки и други. Валентина Димитрова е 35-а с 54 точки.

Спринтът на 10 км за мъже е в петък от 15.15 часа в Ленцерхайде.

Към 10:28 на 24.07.2024 Новините от днес