site.btaЛудогорец преодоля Локомотив Пловдив и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България

Купа на България по футбол, мач от осминафиналите между Лудогорец (Разград) и Локомотив (Пловдив):

Лудогорец (Разград) - Локомотив (Пловдив) - 4:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Кайо Видал 11, 2:0 Рик Джонатан 75, 3:0 Руан Секо 84, 4:0 Матиас Тисера 90+3

стадион: "Хювефарма Арена", Разград
главен съдия: Георги Гинчев

червен картон: Хорхе Сегура 57 (Локомотив Пловдив)
жълти картони: Бърнард Текпей, Клод Гонсалвеш (Лудогорец), Ефе Али, Оливие Камдем (Локомотив Пловдив)

състав на Лудогорец: Дамян Христов, Якуб Пьотровски (80-Тодор Неделев), Квадво Дуа (88-Матиас Тисера), Клод Гонсалвеш, Аслак Фон Витри (88-Иван Йорданов), Франко Русо, Сон, Оливие Вердон, Педро Нареси, Кайо Видал (65-Рик Джонатан), Бърнард Текпетей (80-Руан Секо)

състав на Локомотив: Динко Хоркаш, Ефе Али (55-Алфа Конте), Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Евандро (69-Георги Минчев), Оливие Камдем, Джовани Бариани (69-Ивайло Иванов), Георги Каракашев, Димитър Илиев (69-Христо Иванов), Бабакар Дион (73-Петър Андреев)

Отборът на Лудогорец се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България по футбол след домакински успех над Локомотив Пловдив с 4:0 в двубой от осминафиналите, игран в Разград.

Кайо Видал, Рик Джонатан, Руан Секо и Матиас Тисера се разписаха за Лудогорец, съответно в 11-ата, 75-ата, 84-ата и 93-ата минута.

Гостите останаха с човек по-малко в 57-ата минута заради втория жълт и съответно червен картон за Хорхе Сегура.

Домакините можеха да поведат в резултата още в четвъртата минута, когато Кайо Видал бе изведен добре и напредна в атака за Лудогорец, но вратарят на пловдивчани Динко Хоркаш се намеси отлично при опита на Видал да подаде към Бърнард Текпетей.

Лудогорец все пак стигна до първо попадение в 11-ата минута, когато Клод Гонсалвеш подаде към Текпетей, който бе изпуснат от бранителите на Локомотив. Той подаде към Видал, който бе точен за 1:0 за разградчани.

Футболистите на Локомотив Пловдив затрудниха защитата на съперника в 23-ата минута, когато Евандро отправи удар от дистанция, но вратарят на домакините Дамян Христов се справи.

До края на първото полувреме двата тима не успяха да отбележат нов гол и резултатът остана 1:0.

Гостите останаха с човек по-малко в 57-ата минута. Хорхе Сегура получи втори жълт и съответно червен картон и трябваше да напусне игра, като малко преди втория си жълт картон извърши друго нарушение, за което не бе санкциониран.

Бърнард Текпетей отправи изстрел към вратата на пловдивчани в 64-ата минута, който Динко Хоркаш отрази успешно, а 72-ата Якуб Пьотровски намери Франко Русо, който пък стреля край вратата на Локомотив Пловдив.

Влезлият като резерва Рик Джонатан обаче не сгреши три минути по-късно. Той напредна в атака за Лудогорец и с удар от около 25 метра направи резултата 2:0 в 75-ата минута.

Само четири минути след влизането си в игра, в 84-ата, друг от резервите на домакините Руан Секо получи топката от Квадво Дуа и преодоля Хоркаш за 3:0.

Още един от влезлите от резервната скамейка футболисти на Лудогорец се разписа до края на мача, оползотворявайки превъзходството на разградчани. В третата минута на добавеното време Матиас Тисера оформи крайното 4:0 за шампионите след атака, стартирала от Тодор Неделев.

За Лудогорец предстои гостуване на ЦСКА в среща от 20-ия кръг на Първа лига на 10 декември, а ден по-късно Локомотив Пловдив ще бъде домакин на Пирин.

Към 01:18 на 19.07.2024 Новините от днес