site.btaМакаби Тел Авив прескочи груповата фаза на Лигата на конференциите, бивш играч на Лудогорец се разписа при победата над Брейдаблик

Макаби Тел Авив / снимка: АП/Czarek Sokolowski

Отборът на Макаби Тел Авив си осигури участие в Лигата на конференциите и на пролет. Това стана факт след победа с 2:1 над исландския Брейдаблик като гост в среща от петия кръг в група "В".

С победата в Копавогур Макаби събра актив от 12 точки и е непоклатим на едно първите две места, които дават право на участие в елиминационната фаза.

Точни за победата на представителя на Израел бяха Дан Бито и Еран Захави. Бившият играч на Лудогорец Битон откри резултата в 35-ата минута, а в 82-рата Захави оформи крайния резултат.

Между двата гола на гостите точен за Брейдаблик бе Гисли Ейолфсон. 29-годишният халф обаче бе изгонен от игра в последните секунди на срещата заради втори жълт картон.

Макаби води в класирането в група "В", като има две точки повече от белгийския Гент, който по-късно днес приема украинския Зоря Луганск. Брейдаблик е на последното четвърто място в групата без точка и без шансове за продължаване напред.

Победителят от всяка група се класира директно за осминафиналите, докато тимовете, завършили на второ място, играят в 1/16-финали срещу отборите, останалите трети в групите на Лига Европа.

Към 17:28 на 24.07.2024 Новините от днес