site.btaВторият отбор на България завърши на осмо място на турнира по фехтовка "Сабята на Етрополски"

Снимка: Българска федерация по фехтовка

Вторият отбор на България в състав Симеон Далеков, Иван Колев, Станимир Пелов и Радослав Воденов завърши на осмо място в отборната надпревара на международния турнир по фехтовка "Сабята на Етрополски", валиден за Европейската купа.

В състезанието се включиха 43 тима, като шампиони са кадетите на Турция, следвани от втория тим на САЩ и от първия отбор на САЩ. Първият състав на България (Йоан Ангел Чакъров, Николай-Томас Георгиев, Никола Господинов и Никола Меицов) е девети, третият тим (Константин Атанасов, Кристиян Бойков, Тервел Касабов и Тодор Стефанов) е 30-и, а четвъртият отбор на България (Даниел Александров, Виктор Китенов, Никола Миланов и Димитър Тончев) е на 32-о място.

Далеков, Колев, Пелов и Воденов стартираха турнира от втория кръг на елиминациите с победа над втория тим на Гърция с 45:37 и си осигуриха място сред най-добрите 16. В следващата среща, за място в топ 8, сабльорите се наложиха над Румъния с 45:35. В двубоя за място на полуфиналите българите отстъпиха пред втория отбор на САЩ с 39:45. В срещата за разпределение на местата от 5-о до 8-о националите загубиха от Германия и завършиха състезанието на осмо място.

В индивидуалната надпревара при кадетките участваха 208 състезателки, а шампионка стана Виктория Короченко от Украйна. Сребърния медал спечели Джули Ксиао от Канада, а бронзовите медали си поделиха Шарман Андре от САЩ и Дениз Дуван от Турция.

В турнира се включиха и 26 българки, като най-добре се представи Натали Мишинева, завършила 30-а. Сред най-добрите 64 влязоха още две фехтовачки - Ралица Гаджева е 37-а, а Виктория Витлиемова 50-а.

Към 16:21 на 18.07.2024 Новините от днес