site.btaРалица Гаджева спечели бронз при девойките до 14 г. на турнира "Сабята на Етрополски"

Снимка: Българска федерация по фехтовка

Ралица Гаджева спечели бронз при девойките до 14 години в първия ден от международния турнир "Сабята на Етрополски". Надпреварата се провежда в зала "Арена Асикс" и събра 84 момичета и 77 момчета - бъдещите звезди на фехтовката от цял свят. България беше представена от 13 сабльори и 17 сабльорки.

Най-добре от българите се представи Ралица Гаджева, възпитаничка на фехтовален клуб Младост, която извоюва бронзов медал. Тя излезе от групите с пет победи и една загуба и се включи в директните елиминации под №13. В първия си двубой от елиминациите, валиден за място сред най-добрите 32, Гаджева се изправи срещу Алесия Жолдея от Румъния и записа категорична победа с 15:5. В следващата среща българката победи сънародничката си Марина Апостолова с 15:9. В двубоя за място в топ 8 сабльорката ни отстрани американката Амари Панталион-Мазола с 15:12. Последва изключително оспорвана среща с друга американка - Леа Хсу - и след 15:14 Гаджева си гарантира медал в надпреварата. В срещата за място във финала фехтовачката ни отстъпи пред Шуан Янг от Сингапур с 12:15 и спечели бронзов медал.

Теодора Янкова също се представи отлично, влезе в топ 8 и завърши надпреварата на престижното шесто място. Ева Атанасова е 10-та, Дора Христова е 22-ра, а Марина Апостолова е 23-та. Мина Георгиева се класира на 33 място, Богдана Петрова е 38-ма, Ана Калоянова е 39-та, Екатерина Чаушева е 40-та, а Елиа Александрова е 41-ва. Валя Терзиан е 45-та, Ралица Христова е 48-ма, Катерина Цветкова е 50-та, Инес Шопова е 54-та, Неда Камбурова е 71-ва, Марина Василева е 72-ра, а Ноеми Багомиан е 78-ма.

При младежите до 14 години от българите най-добре се класира Никола Иванов, който завърши турнира на пето място. Непосредствено след него е Деян Господинов, а сред най-добрите 32-ма приключиха още двама българи - Ивайло Андонов е 11-ти, а Александър Иванов е 24-ти. Здравко Попилиев е 35-ти, Красимир Тодоров е 44-ти, Борис Чапкънов е 46-ти, Симеон Богданов е 58-ми, Калоян Боев е 62-ри, а сред най-добрите 64 влиза и Атанас Кадийски - 64-ти. Мартин Начев е 66-ти, Борис Иванов е 69-ти, Ивален Попов е 73-ти, а Дойчин Генов разделя 74-77 място с още трима фехтовачи.

Утре "Сабята на Етрополски" продължава с индивидуалната надпревара на кадетите и отборното състезание на кадетките.

Към 18:18 на 18.07.2024 Новините от днес