site.btaНикола Господинов зае 14-о място при кадетите на турнира по фехтовка "Сабята на Етрополски"

снимка: организаторите

Никола Господинов се класира на 14-о място при кадетите на международния турнир по фехтовка "Сабята на Етрополски", който се провежда в зала "Асикс Арена" и е валиден за Европейската купа. Днес на пътеките излязоха кадетите в индивидуалната надпревара и кадетките за разпределението на медалите отборно.

При кадетите участваха 242 сабльори, като шампион стана Силъс Чой (САЩ), следван Йгит Аяз (Турция), а на трето място се класираха Габриел Бабаев (САЩ) и Арда Танерлер (Турция). България беше представена от 31 млади фехтовачи, като най-добро класиране записа Никола Господинов, завършил на 14-о място.

Той излезе от групите с пет победи и една загуба, а във втория кръг на директните елиминации победи Маркус Айдън Джарет Лий от Малайзия с 15:12. В двубоя за място сред най-добрите 32 българинът отстрани Джо Еванс от Великобритания с 15:10. В срещата за място в топ 16 Господинов победи категорично Арда Мутлу от Турция с 15:3. В двубоя за класиране сред най-добрите осем сабльорът отстъпи пред Ерик Кнолуотър от САЩ с 12:15 и завърши състезанието на 14-о място.

Сред най-добрите 32 на турнира се класираха още трима българи: Николай-Томас Георгиев е 21-и, Никола Меицов е 24-и, а Станимир Пелов е 32-и.

В отборната надпревара на кадетките участваха 40 отбора, а първият тим на България в състав Натали Мишинева, Диана Нейчева, Виктория Витлиемова и Теодора Янкова зае 10-о място. Шампионки станаха представителките на Великобритания, пред Румъния и третият отбор на САЩ. Вторият отбор на България (Николета Добрева, Ралица Гаджева, Мина Георгиева и Ива Власева) завърши 14-и, четвъртият тим (Ая Аройо, Ева Атанасова, Мия Лицова и Мария Тодорова) е 25-и, а петият отбор на България (Елия Александрова, Николета Богданова, Жаклин Македонова и Инес Шопова) е 31-и.

Наградите на победителите връчиха проф.Даниела Дашева, зам.-министър на младежта и спорта, Васил Етрополски, президент на фехтовална академия "Васил Етрополски", проф. Спартак Керемидчиев, член на Съвета на фехтовална академия "Васил Етрополски" и Запрян Ванчев, директор на фехтовална академия "Васил Етрополски".

Утре "Сабята на Етрополски" продължава с индивидуалната надпревара на кадетките и отборното състезание на кадетите.

Към 18:22 на 18.07.2024 Новините от днес