site.btaМонтана нанесе първа загуба на Хебър в Суперлигата след обрат от 0:2 до 3:2

Монтана нанесе първа загуба на Хебър в Суперлигата след обрат от 0:2 до 3:2
снимка: БТА/Цветомир Цветков

Отборът на Монтана нанесе първа загуба на лидера Хебър в шампионата за сезона след обрат от 0:2 до 3:2 гейма в най-интересния мач от петия кръг на волейболната Суперлига за мъже.

Гостите от Пазарджик имаха четири поредни победи преди гостуването в Монтана и стартираха уверено мача, печелейки убедително първите два гейма с 25:22 и 25:18.

Монтана намери сили да се върне в мача, като ключова роля изигра включването на младия Денислав Бърдаров. Домакините спечелиха третия гейм с 25:21 и това им даде увереност, че могат да постигнат обрат. След 25:22 в четвъртия гейм се стигна до тайбрек, в който монтанчани надделяха с 15:12.

Най-резултатен за успеха бе Кристиан Валчак със 22 точки, Самуил Вълчинов добави 15, а Денислав Бърдаров - 12. За Хебър се отличи Християн Димитров с 23 точки.

Победата е трета за Монтана от началото на сезона и тимът се изкачи на 6-о място в класирането със 7 точки. Хебър остава лидер в шампионата с 13 точки.