site.btaЛевски и Ботев Пловдив разделиха точките на "Герена" в мач от 17-ия кръг на efbet Лига

Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, мач от 17-ия кръг на efbet Лига между Левски и Ботев Пловдив:

Левски - Ботев Пловдив - 1:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Цунами 18, 1:1 Антоан Бароан 54
стадион: "Георги Аспарухов", София
главен съдия: Никола Попов
жълти картони: Хосе Кордоба, Жереми Петрис (Левски); Антонио Перера, Константинос Балоянис, Ивелин Попов и Дилан Мертенс (Ботев).
състав на Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Цунами (84-Кристиан Димитров), Роналдо, Андриан Краев, Асен Митков (69-Рикардиньо), Хосе Кордоба, Дарлан, Марин Петков (56-Илиян Стефанов) и Асими Фадига (56-Патрик-Габриел Галчев).
състав на Ботев: Хидайет Ханкич, Ивелин Попов (89-Дилан Мертенс), Антоан Бароан (90-Мартин Секулич), Джеймс Ето'о, Самюел Акере, Антоан Конте, Антонио Перера, Янис Карабельов (90-Йонас Тамм), Уме Емануел (84-Николай Минков), Константинос Балоянис и Атанас Чернев.

Левски и Ботев Пловдив завършиха наравно 1:1 на стадион "Георги Аспарухов" в София в мач от 17-ия кръг на българската футболна efbet Лига и запазиха местата си в класирането. "Сините" са шести с 28 точки и равенство с петия Арда, а "канарчетата" са десети с осем по-малко.

Левски вкара единствения гол през първото полувреме. В 18-ата минута българският национал Марин Петков центрира в наказателното поле и защитата на Ботев допусна сериозна грешка, оставяйки двама играчи на "сините" непокрити на 7-8 метра пред вратата. Цунами взе високата топка пред Роналдо и бе точен с глава за 1:0 в полза на домакините.

Роналдо пропусна друго положение за "сините", откъсвайки се срещу вратаря Хидайет Ханкич, а Ботев стигна до опасностите си предимно с далечни удари.

"Канарчетата" изравниха резултата в началото на второто полувреме. Бившият футболист на "сините" Ивелин Попов подаде в наказателното поле и Антоан Бароан отклони топката зад вратаря Пламен Андреев. Ситуацията бе разглеждана почти три минути от ВАР и в крайна сметка голът бе признат в 54-та. Скоро след това Ботев получи и дузпа за нарушение на влезлия секунди по-рано в игра Патрик-Габриел Галчев срещу Янис Карабельов, но Никола Попов я отмени след видеопреглед.

Ивелин Попов бе близо  от гол за Ботев с далечен удар, но Пламен Андреев се намеси на време и спаси Левски. Десетина минути преди края пък Рикардиньо се измъкна от двама от "жълто-черните" и стреля, уцелвайки странична греда.

Последното положение бе за резервата Илиян Стефанов в добавеното време. Халфът на "сините" получи шанс да стреля в наказателното поле, но изпрати топката покрай лявата странична греда и така мачът завърши 1:1.