Локомотив София нанесе пета поредна шампионатна загуба на Ботев Враца

Ботев Враца - Локомотив София - 0:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Гонсало Кардосо 30, 0:2 Антони Иванов 60
- за Локомотив: Красимир Милошев, Диме Димов, Диого Тейшейра, Калоян Кръстев

състави:
Ботев Враца: Федерико Бариос, Браян Мендоса (56-Диого Барбоса), Луиз Соареш (66-Жан-Пиер Да Силва), Мартин Христов (66-Мартин Кавдански), Момчил Цветанов, Стефан Велев (66-Красимир Тодоров), Марио Киконда, Спас Георгиев, Марко Мажуга, Бубакар Траоре (56-Даниел Генов), Браян Переа

Локомотив София: Александър Любенов, Диме Димов, Гонсало Кардосо, Ивайло Найденов (63-Симеон Мечев), Бруно Франко, Красимир Милошев (81-Диого Тейшейра), Красимир Станоев, Антони Иванов, Валентин Николов (63-Лука Иванов), Димитър Митков (81-Калоян Кръстев), Карлос Франса

Локомотив София победи Ботев Враца с 2:0 като гост в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Успехът е пети за столичните "железничари" от началото на сезона в шампионата и тимът остава на 12-о място със 17 точки. Ботев Враца е в серия от пет поредни загуби и заема предпоследното 15-о място с 10 точки.

Гонсало Кардосо и Антони Иванов отбеляза по един гол в двете полувремена и Локо успя да се реабилитира частично след тежката загуба с 0:6 от Ботев Пловдив в предишния кръг.

Врачани първи имаха възможност да поведат в 21-а минута, но удар на Мартин Христов с глава срещна напречната греда.

Локомотив отговори в 29-а минута с хубава атака, която завърши с пропуск на Димитър Митков. Минута по-късно гостите поведоха с хубав гол с глава на Гонсало Кардосо след центриране от корнер на Валентин Николов.

През втората част врачани опитаха да наложат натиск в търсене на изравнителен гол, но при една контраатака в 60-а минута Бруно Франко проби по левия фланг и намери в наказателното поле Антони Иванов, който насочи топката в долния ляв ъгъл за 2:0.

В 78-а минута домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Кардосо след разбъркване в наказателното поле, но реферът Волен Чинков подмина ситуацията.