site.btaЛил излезе на четвърто място във френската Лига 1 след успех над Брест

Лил излезе на четвърто място във френската Лига 1 след успех над Брест
снимка: АП, архив

Отборът на Лил спечели домакинството си на Брест с 1:0 в среща от деветия кръг на френското футболно първенство. Лил излезе на четвърта позиция във временното подреждане с 15 точки и спря серията на Брест от пет мача без загуба в шампионата. Брест заема пето място също с 15 точки.

Футболистите на гостите имаха претенции за дузпа във втората минута на мача, но такава не бе отсъдена. Победният гол за Лил пък бе дело на Юсуф Язъджъ в шестата минута.

Тимът на Нант се справи като домакин на Монпелие с 2:0 в друга среща от деветия кръг във Франция. Нант държи седмото място във временното класиране с 14 точки, докато Монпелие прекъсна серията си от три мача без поражение и е 14-и д 9 точки към момента.

Флоран Моле даде преднина на домакините в 44-ата минута, а в 74-ата Кадер Бамба се разписа за крайното 2:0.

Съставите на Тулуза и Реймс завършиха при равенство 1:1. Отборът на Реймс заема шестото място с 14 точки към момента, а Тулуза се намира на десета позиция с 11 точки.

Гостите от Реймс поведоха в 48-ата минута чрез Амир Ричардсън, а три по-късно Тайс Далинга изравни за Тулуза.

Домакините имаха претенции за дузпа в 66-ата минута на срещата, но сигнал от главния рефер за нарушение не последва.