site.btaКалояна Налбантова отпадна на четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Абу Даби

Калояна Налбантова отпадна на четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Абу Даби
снимка: БТА архив

Българката Калояна Налбантова отпадна на четвъртфиналите на силния турнир по бадминтон BWF Tour Super 100 в Абу Даби с награден фонд 75 хиляди долара, който е квалификация за олимпийските игри в Париж 2024.

След две поредни победи Налбантова загуби в третия си двубой от шестата поставена в схемата Джули Давал Якобсен (Дания) с 18:21, 10:21 за 31 минути.

Българката поведе с 14:10 в първия гейм, но след това не успя да задържи аванса си, а във втората част датчанката направи серия от 8:0 и затвори мача.

Към 06:44 на 18.07.2024 Новините от днес