site.btaКалояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на турнир по бадминтон в Абу Даби

снимка БТА архив

Калояна Налбантова постигна втора поредна победа и се класира за четвъртфиналите на единично жени на силния турнир по бадминтон BWF Tour Super 100 в Абу Даби с награден фонд 75 хиляди долара, който е квалификация за олимпийските игри в Париж 2024.

Налбантова елиминира третата поставена в схемата Дженджира Щаделман (Швейцария) с 21:15, 21:12 за 35 минути.

Българката направи серия от шест безответни точки по пътя си към успеха в първия гейм, а във втория поведе убедително с 16:7 и без проблеми затвори мача.

В спор за място на полуфиналите Налбантова ще играе утре с номер 6 Джули Давал Якобсен (Дания).

Към 06:22 на 18.07.2024 Новините от днес