site.btaКалояна Налбантова се класира за втория кръг на турнир по бадминтон в Абу Даби

Калояна Налбантова се класира за втория кръг на турнир по бадминтон в Абу Даби
снимка БТА архив

Калояна Налбантова се класира за втория кръг на единично жени на турнира по бадминтон BWF Tour Super 100 в Абу Даби с награден фонд 75 хиляди долара, който е квалификация за олимпийските игри в Париж 2024.

Налбантова победи на старта в оспорван мач Шивани Гаде (Индия) с 20:22, 21:12, 22:20 за 50 минути. В третия гейм българката изоставаше с 18:20, но спечели четири поредни точки, за да стигне до крайния успех.

Следващата съперничка на Налбантова ще бъде третата поставена Дженджира Щаделман от Швейцария.

Христомира Поповска загуби на старта от квалификантката Фрея Редфърн (Англия) със 17:21, 15:21 за 32 минути.

Иван Русев снощи загуби в пресявките на мъже единично от Начакорн Пусри (Тайланд) с 9:21, 14:21 за 33 минути, а днес на двойки мъже с Илиян Стойнов  претърпяха поражение от поставените под номер 6 Джошуа Магий и Пол Рейнолдс (Ирландия) с 11:21, 23:25 за 37 минути.

Към 06:33 на 18.07.2024 Новините от днес