site.bta"Подходихме много сериозно", доволен е треньорът на БК ЦСКА Росен Барчовски след успеха над Академик (Пловдив)

Снимка: БТА

Отзиви след срещата от втория кръг на Националната баскетболна лига за мъже между отборите на Академик (Пловдив) и ЦСКА, завършила с успех за "червените" с 87:70 точки.

Росен Барчовски, старши треньор на ЦСКА: "Подходихме много сериозно, защото това е мач с пряк конкурент за първата шестица. Миналата година играха сполучливо срещу нас, през тази година ни победиха на турнира в Пловдив и подходихме напълно сериозно и бяхме в пълен състав. Някои играчи не са готови още, но изиграхме много силно първо полувреме, започнахме така и второто и когато стана голяма разликата, се отпуснахме. Започнахме да не пазим добре, особено един на един, лоши решения в нападение, просто подходихме несериозно. Разликата бе голяма, не е стояло под съмнение победата, но на мен ми се иска цял мач да играем сериозно и с уважение към противника. Играта трябва да се подобри още и най-вече да бъде 40 минути. За отбор като нашия с амбиции не можем да допускаме спадове. Има още много какво да работим."

Йордан Янков, старши треньор на Академик: "Иска ми се опитът да се трупаше по-бързо, но за съжаление изисква време. Надявам се феновете, които бяха доста в днешния мач, да имат търпението, което аз имам към тези млади момчета. Няма да е лесно, в следващите няколко месеца ще имаме мачове, в които ще имаме възходи и падения по време на срещите, но с работа се надявам от средата на сезона да правим по-красиви мачове за публиката и да постигаме победи. Ще е много трудно в следващия ни мач срещу Ямбол. Намираме се в неприятен момент след тези две загуби с голяма разлика. Ще измисля начин да вдигна момчетата и ще се опитаме да покажем по-агресивна защита, по-добро нападение, така че да покажем лицето, което показахме в предсезонната подготовка."

Васил Бачев, играч на ЦСКА: "Стана интересен и интензивен двубой между два тима, които играят на скорост. Радвам се, че успяхме да спечелим, защото Академик разполага с млад отбор, играят бързо и им пожелавам успех през сезона. Изкарах немалко години тук и ще се радвам да играят добре. Ние имаме да свършим доста работа. Мисля, че сме добър отбор, още не сме се обиграли. Вярвам, че имаме много голям потенциал и само с работа ще го постигнем."

Кръстомир Михов, играч на Академик: "Започнахме мача добре, но нещо се случи във втората част, нямам обяснение какво. Ще направим анализ и ще разберем какви са ни грешките, но там беше разковничето. Надявам се в мача срещу Ямбол да покажем друго лице."

Към 03:22 на 05.07.2024 Новините от днес