site.btaПобеди за Черноморец и Спартак Плевен във втория кръг на Националната баскетболна лига за мъже

Отборът на Черноморец, снимка БТА архив

Вицешампионът Черноморец (Бургас) постигна успех над гостуващия Рилски спортист (Самоков) със 74:65 (10:17, 23:10, 24:19, 17:19) в среща от втория кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Това е втора поредна победа за възпитаниците на Васил Евтимов от началото на сезона.

Гостите от Самоков спечелиха първата четвърт, но през втората домакините, които играха само със седем баскетболисти, успяха да  стигнаха до обрат и на почивката се оттеглиха при аванс от 6 точки - 33:27. В 27-ата минута с кош на Шон Смит бургазлии поведоха със 17 точки (53:36) и до края на мача нямаха проблеми, въпреки че съперниците им намалиха пасива си до 5 точки 3:23 минути преди сирената.

Травис МакКонико завърши с 20 точки и 5 асистенции за Черноморец, Шон Смит добави "дабъл-дабъл" - 14 точки и 10 борби. Христо Захариев също се представи на ниво и има 11 точки и 8 борби.

За Рилски спортист Крис Минков се отчете с 13 точки. По 10 реализираха Александър Янев и Джоузеф Лоусън (6 борби).

"Искам да поздравя моите момчета. Когато ограничиш един отбор като Рилски спортист до 65 точки, значи ти си си свършил прекрасно работата в защита. Не знам да има много отбори в България, които да направят това. В първата част не бяхме готови да играем и да отговорим на тяхната агресивна защита. Във втората част мачът се обърна и момчетата започнаха да си вярват. В момента нашият отбор играе на 65 процента от възможностите си. Мачът го спечелихме със сърце и със защита", каза Васил Евтимов след двубоя.

В Плевен Спартак победи гостуващия Миньор 2015 (Перник) с 92:57 (21:9, 22:25, 20:10, 29:13). Срещата беше прекъсната вчера след първите две части заради проблем с електричеството в зала "Балканстрой" и второто полувреме се доигра днес.

Играчите на Любомир Мичев взеха двуцифрена преднина още преди почивката, а в края на третата четвърт тя достигна 19 точки при 63:44. В последните 10 минути плевенчани доминираха още повече и спечелиха мача с 35 точки разлика.

Николай Стоянов завърши с 18 точки и 9 борби за домакините. Джон Ил'Фъджет се отчете с 15 точки, Андрю Гордън вкара 14, а 11 реализира Родни Първис.

За дебютанта в елита Миньор 2015 Александър Милов записа 15 точки, а Николай Иванов - 8. Тимът на Георги Младенов е с две загуби от началото на сезона.

В следващия Спартак (Плевен) ще бъде домакин на Черноморец, докато Миньор 2015 ще гостува на ЦСКА в София.

Срещи от втория кръг на Националната баскетболна лига за мъже:

Спартак (Плевен) - Миньор 2015 (Перник)         - 92:57 (21:9, 22:25, 20:10, 29:13)
Черноморец (Бургас) - Рилски спортист (Самоков) - 74:65 (10:17, 23:10, 24:19, 17:19)

от неделя: Левски - Балкан            - 69:64 (22:18, 13:15, 8:14, 26:17) от събота: Академик Пловдив - ЦСКА    - 70:87 (17:18, 13:35, 19:15, 21:19) Шумен - Берое              - 76:92 (19:20, 17:19, 19:30, 21:23) Ямбол - Черно море Тича    - 89:81 (18:23, 19:19, 27:16, 25:23)

Към 13:16 на 25.07.2024 Новините от днес