site.btaЯнаки Милев загуби финала на международния турнир по тенис в Пазарджик

Янаки Милев загуби финала на международния турнир по тенис в Пазарджик
снимка: Българска федерация по тенис

Янаки Милев претърпя поражение на финала на сингъл на международния турнир по тенис на клей за мъже от веригата на Световната федерация ITF в Пазарджик с награден фонд 25 хиляди долара.

19-годишният Милев отстъпи пред втория поставен Клеман Табюр от Франция с 2:6, 6:3, 2:6 в мач, продължил два часа и две минути.

Българинът се държеше до 2:2 в първия сет, но французинът взе четири последователни гейма и спечели с 6:2. Във втората част Милев изостана с 2:3, но направи страхотен обрат до 6:3 и изравни резултата.

Табюр зачна по-добре в третия, решителен сет, дръпна с 4:0 и запази аванса си до крайното 6:2 в своя полза.

С доброто си представане на турнира Милев заработи 16 точки за световната ранглиста. Така той ще запише ново рекордно класиране в световната ранглиста.

Това беше първи финал на сингъл за Янаки Милев в турнир на ITF с награден фонд 25 хиляди долара. През тази година той спечели две титли и игра един финал на състезания с награден фонд 15 хиляди долара.

Наградите на турнира връчи бронзовата медалистка от Олимпиадата в Рио де Жанейро с българския ансамбъл по художествена гимнастика Ренета Камберова – отговорник „Спорт" в Община Пазарджик.

През следващата седмица Пазарджик ще бъде домакин на още един турнир за мъже с награден фонд 25 хиляди долара.

Към 08:13 на 23.07.2024 Новините от днес