site.btaОще двама българи се класираха за втория кръг на сингъл на международния турнир по тенис в Пазарджик

Никола Колячев снимка: БТА

Българите Янаки Милев и Никола Колячев се класираха за втория кръг на сингъл на международния турнир по тенис на клей за мъже от веригата на Световната федерация ITF в Пазарджик с награден фонд 25 хиляди долара. Така те се присъединиха към Симон Антони Иванов и Александър Василев, които стартираха с победи в надпреварата вчера

Националът Милев надделя над Яша Шайрих (Полша) със 7:6(5), 7:5 след два часа и половина в много оспорван мач. В първата част той навакса изоставане от 1:4 гейма и спаси сетбол при 4:5, в тайбрека реализира обрат от 3:5 точки. Във втората част Милев отново беше с пробив назад при 4:5, но с три поредни гейма стигна до крайната победа.

Така за място на четвъртфиналите той ще играе срещу номер 6 Ерик Ваншелбойм (Украйна), който отстрани участващия с "уайлд кард" представител на домакините Джордж Лазаров с 6:2, 6:2.

Държавният вицешампион Колячев се справи с Максуел Бенсън (САЩ) с 6:4, 7:6(2) след два часа игра в мача между двамата квалификанти. Българинът взе първия сет с ключов пробив в деветия гейм, а във втората част сервираше за мача при 6:5, но допусна пробив. В тайбрека Колячев донимираше, поведе с 4:0 точки и до края нямаше проблеми. Така той очаква във втория кръг поставения под номер 4 Стефанос Сакеларидис (Гърция), който вчера отстрани 16-годишния българин с "уайлд кард" Виктор Киров с 6:2, 6:2.

Други петима българи отпаднаха в първия кръг. Габриел Донев загуби от номер 2 Клеман Табюр (Франция) с 2:6, 6:3, 1:6, а Табюр ще бъде съперник на участващия с "уайлд кард" Александър Василев.

Квалификантът Михаил Иванов падна с 1:6, 3:6 от водача в схемата Николас Давид Йонел (Румъния), който утре ще играе срещу Симон Антони Иванов.

Александър Донски загуби от Иржи Барнат (Чехия) с 2:6, 4:6, а квалификантът Пламен Милушев беше елиминиран от номер 7 Хинек Бартон (Чехия) с 3:6, 3:6. Антъни Генов претърпя поражение от квалификанта Роман Постолка (Чехия) с 3:6, 6:7(4), след като пропиля аванс от 4:1 гейма във втория сет.

В схемата на двойки българите Радослав Шандаров и Васил Шандаров елиминираха номер 4 Иржи Барнат и Филип Дуда (Чехия) с 2:6, 6:3, 16-14, а на четвъртфиналите те ще играят срещу сънародниците си Габриел Донев и Симон Антони Иванов, които вчера стартираха с успех над други българи Михаил Иванов и Пламен Милушев с 6:1, 7:5.