site.btaЯнаки Милев се класира за финала на международния турнир по тенис в Пазарджик

Янаки Милев се класира за финала на международния турнир по тенис в Пазарджик
снимка: БТА, архив

Националът Янаки Милев се класира за финала на сингъл на международния турнир по тенис на клей за мъже от веригата на Световната федерация ITF в Пазарджик с награден фонд 25 хиляди долара.

19-годишният Милев победи на полуфиналите осмия в схемата Андрей Чепельов (Русия) с 6:4, 6:3. Двубоят продължи час и 32 минути.

Първият сет бе много оспорван, но след равенство 4:4 българинът спечели следващите два гейма и поведе. Янаки Милев държеше инициативата във втората част и последователно взе аванс от 3:1 и 5:3 преди да приключи успешно мача.

Съперник на българина в спора за трофея ще бъде вторият поставен Клеман Табюр от Франция.

Към 08:11 на 23.07.2024 Новините от днес