site.btaАстън Вила срази Брайтън с хеттрик на Оли Уоткинс и се изкачи на трето място в класирането

Снимка: АП

Нападателят Оли Уоткинс отбеляза хеттрик и Астън Вила спечели с разгромното 6:1 срещу Брайтън в мач от седмия кръг на английското първенство по футбол, с което бирмингамци изпревариха днешния си съперник в класирането.

Астън Вила е на трето място при равенство в точките с Брайтън, но с по-добра голова разлика.

Брайтън бе загубил само веднъж преди гостуването в Мидландс, където Вила наниза три попадения до почивката с две на Уоткинс и автогол на Первис Еступинян. Резервата Ансу Фати се разписа за първи път за гостите в началото на второто полувреме, но след малко повече от час игра Уоткинс оформи хеттрика си и възстанови преднината на Вила.

Джейкъб Рамзи и Дъглас Луис вкараха по още един гол късно в мача за домакините, които са на три точки от лидера Манчестър Сити преди останалите мачове от клуба.