site.btaЧерно море победи Ботев Пловдив и продължава да е без загуба в първенството

Съдия – Георги Гинчев;
Жълти картони: Влатко Дробаров, Атанас Илиев (Черно море); Мартин Секулич, Йонас Там, Душан Керкез, Точукву Ннади, Антоан Конте (Ботев);
Състави:
Черно море – Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Пабло
Гарсия (62-ра мин. Даниел Димов), Александър Василев (62-ра мин. Алекс Фернандес), Едгар Пашеко (90+3 мин. Мартин Дичев),
Мазир Сула (78-ама мин. Арлинд Дакай); Атанас Илиев (90+3 мин. Мишаел Алвес); Ботев (Пловдив) – Даниел Кайзер, Йонас Там, Мартин Секулич (55-ата мин. Уме Емануел), Ивелин Попов, Джейм Етоо (86-ата мин. Атанас Чернев),
Самюел Акере (55-ата мин. Николай Минков), Антоан Конте, Антонио Перера (73-ата мин. Янис Карабельов), Точукву Ннади, Константинос Балоянис,
Красиан Колев (55-ата мин. Фаустас Степонавичус);

Черно море победи Ботев Пловдив с 1:0 и продължава да е без загубен мач от началото на първенството. Варненският тим остава на второто място в класирането с 27 точки в актива си, с една по-малко от Локомотив Пловдив, но "смърфовете" са и с мач по-малко. Ботев (Пловдив) остава на 12-а позиция с 9 точки, само на 2 от зоната на изпадащите.

Черно море можеше да открие резултата още в първата минута, когато Александър Василев стреля от дистанция, но за късмет на гостите топката се отби в гредата. В 19-ата минута домакините поведоха. Антоан Конте не успя да изчисти топката от наказателното поле и Атанас Илиев се възползва от грешката му и с удар без подготовка вкара за 1:0. В 25-ата минута Атанас Илиев засече топката с глава след центриране на Александър Василев, но тя премина встрани от вратата на Ботев. В 35-ата минута Едгар Пашеко можеше да удвои преднината на Черно море. Той получи топката и стреля опасно по диагонал отдясно, но вратарят Даниел Кайзер успя да спаси.

В 47-ата минута вратарят на Ботев Даниел Кайзер предотврати сигурен гол след като успя да избие топката след опасен удар на Пабло Гарсия от добра позиция. В 54-ата минута Васил Панайотов засече с плонж топката от непосредствена близост, но за късмет на гостите тя премина встрани от вратата. В 64-ата минута Мазир Сула стреля от повече от 20 метра, но топката премина над вратата на Ботев. В 75-ата минута Мазир Сула бе изведен отдясно по атаката на домакините и центрира остро, а Атанас Илиев стреля от воле, но вратарят Даниел Кайзер успя да избие в корнер. В 87-ата минута вратарят на гостите Даниел Кайзер допусна грешка, топката стигна до Влатко Дробаров, който стреля от малък ъгъл, но неточно.

Към 18:24 на 07.08.2024 Новините от днес