site.btaТежка загуба за женския шампион по хандбал ХК Бяла от испанки в клубните турнири

Единственият български участник в европейските клубни турнири по хандбал – женският шампион ХК Бяла претърпя тежка загуба с 13:54 (7:31) от испанския Атикго БМ Елче в първи мач от втория кръг на турнира за Купата на ЕХФ (Европейска хандбална федерация).

Изключително силният испански отбор, полуфиналист през миналата година в същия турнир, не остави никакви съмнения относно кой ще бъде краен победител. Любопитното е, че в последните три участия на тима на Елче в клубните турнири винаги са били елиминирани от други испански отбори.

В началните минути българските момичета опитаха да се противопоставят и това се случваше до 3:9. След това обаче опитният и класен отбор на Елче доминираше и в края на първото полувреме поведе с 24 гола разлика – 30:6 и 31:7. През втората част разликата непрекъснато се увеличаваше, за да мине през 40 гола (52:12, 53:13) и се спре на крайното 53:14. Данила Со Делгадо Пинто вкара 10 гола за отбора от Елче, а Алешандра до Нашименто добави 9. За българските шампионки Ирене Иванова и Кръстина Касабова се отличиха с по три гола. Соня Богданова и Олександра Радченко добавиха по 2.

Реваншът е на 24-и септември отново в Елче.

Към 16:14 на 24.07.2024 Новините от днес