site.btaС три гола през второто полувреме Атлетик (Билбао) се справи с Кадис в мач от Примера дивисион

Оскар Сансет (в червено-бяло) на два пъти улучи гредите на вратата на Кадис. снимка: АП

Атлетик (Билбао) постигна трета победа в пет мача в испанската Примера дивисион, надделявайки над Кадис с 3:0. С днешната победа Атлетик събира 10 точки и се изравнява с Барселона и Жирона, които са на 2 точки веднага след лидера Реал (Мадрид).

След нулево първо полувреме домакините откриха резултата в 66-ата минута чрез Горка Гурусета. Две минути по-късно влезлият като резерва Асиер Виялибре удвои, наказвайки грешка на защитата на Кадис. Крайното 3:0 оформи Иняки Уилямс в 90-ата минута, засичайки подаване на Виялибре.

Домакините от Билбао имаха специален повод днес, тъй като днес отбелязват 10 години от влизането им на новия стадион "Сан Мамес". И те започнаха активно, с желание да зарадват публиката, но нямаха късмет. Преди почивката на два пъти удари на Ойхан Сансет се отбиваха в гредите край вратаря Херамаяс Ледесма.

10 минути след почивката Кадис имаше добра възможност да открие резултата, след като топката беше извадена на границата на пеналта към Рохер Марти, чийто удар обаче беше много слаб. Атлетик (Билбао) стигна до първото попадение в средата на второто полувреме. Ветеранът Оскар де Маркос подаде на Гурусета, който откри резултата. Нова атака от дясно завърши с центриране, защитникът Ескаланте опита да изчисти, но сложи топката буквално на главата на Виялибре. Влезлият като резерва само секунди по-рано нападател се ориентира перфектно в наказателното поле и я прати в мрежата. Крайното 3:0 оформи местният любимец Иняки Уилямс. Вратарят Унай Симон изрита топката от собственото си поле силно и високо, Виялибре я свали с глава, а Уилямс реагира бързо, освободи се от един бранител и от близо с обратен фалц прати топката в мрежата.

Срещи от петия кръг на испанското футболно първенство:
Атлетик Билбао - Кадис       3:0 по-късно днес: Валенсия - Атлетико Мадрид Селта - Майорка Барселона - Бетис в неделя: Хетафе - Осасуна Виляреал - Алмерия Севиля - Лас Палмас Реал Мадрид - Реал Сосиедад в понеделник: Гранада - Жирона от петък: Райо Валекано - Алавес - 2:0 временно класиране: 1. Реал Мадрид     4  4  0  0  8:2   12 точки 2. Жирона          4  3  1  0  7:2   10 3. Атлетик Билбао  5  3  1  1  9:4   10 4. Барселона       4  3  1  0  8:4   10 5. Райо Валекано   5  3  0  2  6:8    9 6. Атлетико Мадрид 3  2  1  0 10:1    7 7. Бетис           4  2  1  1  5:5    7 8. Кадис           5  2  1  2  5:7    7 9. Реал Сосиедад   4  1  3  0  7:5    6  10. Осасуна         4  2  0  2  5:5    6 11. Алавес          5  2  0  3  5:7    6 12. Валенсия        4  2  0  2  4:4    6 13. Селта Виго      4  1  1  2  4:6    4 14. Хетафе          4  1  1  2  2:5    4 15. Виляреал        4  1  0  3  6:9    3 16. Гранада         4  1  0  3  7:12   3 17. Майорка         4  0  2  2  3:5    2 18. Лас Палмас      4  0  2  2  1:3    2 19. Алмерия         4  0  1  3  4:9    1 20. Севиля          3  0  0  3  5:8    0

Към 14:25 на 24.07.2024 Новините от днес