site.btaИталия се класира за полуфиналите на Европейското първенство по волейбол след драматичен успех срещу Нидерландия

Снимка: АП

Националният отбор на Италия по волейбол за мъже се класира за полуфиналите на Европейското първенство, след като се наложи над тима на Нидерландия с 3:2 (19:25, 25:17, 25:16, 23:25, 15:12) в мач, игран в Бари.

Защитаващият титлата си тим на Италия влезе лошо в мача, като "лалетата" спечелиха първия гейм, водени от Михаел Паркинсон и Бени Туинистра.

Във втория сет Италия имаше предимство, като отлични изяви имаха Юри Романо, Джанлука Галаси и Алесандро Микиелето.

"Адзурите" продължиха доминацията си и в третата част, като поведоха с 4:1, а след това и с 11:6. те имаха 76% успеваемост в атака, като Романо направи последната точка за 25:16 с мощна атака.

Нидерландия обаче не се предаде и със серия на Нимир Абдел-азиз поведе с 14:8 в следващия гейм. Италия почти се върна в мача при 22:23, но забиване в аут на Юри Романо даде тази част на "лалетата".

В тайбрека тимът на Италия бе по-концентриран с аванс от 8:6, а след това и 12:9. Даниел Лавиа отбеляза победната точка за 15:12 с атака.

Най-резултатен в мача бе Абдул-Азиз с впечатляващите 31 точки, Микиелето отбеляза 22 за Италия, а Романо добави 21.

Италия се класира за Топ 4 в Рим, като на полуфинала ще се срещне срещу олимпийския шампион Франция, воден от италианския треньор Андреа Джани, който се наложи над България във Варна с 3:0.

Към 08:29 на 26.07.2024 Новините от днес