site.btaОБНОВЕНА Тулуза завърши наравно с Клермон в среща от френското футболно първенство, Лил спечели срещу Монпелие

снимка: АП архив

Тулуза завърши 2:2 с гостуващия Клермон в среща от четвъртия кръг на футболното първенство на Франция.

Мароканецът Закария Абухлал откри резултата в 8-ата минута, а в 13-ата Франк Магри покачи на 2:0 за домакините. Греджон Кай от дузпа намали изоставането за Клермон в 34-ата минута, а в шестата минута на добавеното време Флоран Ожие изравни.

Тулуза има 5 точки до момента и е на девето място в класирането на Лига 1, а гостите нямат победа от началото на сезона и са на предпоследната позиция с 1 точка.

Лил спечели срещу Монпелие с 1:0 с гол на турчина Юсуф Язъджъ още във втората минута. Попадение на гостите беше отменено заради засада малко преди края на срещата.

Льо Авър постигна успех над Лориен с 3:0, а Метц и Реймс не излъчиха победител и приключиха 2:2.

По-късно днес Ница е домакин на Страсбург, а в късния двубой Олимпик Лион приема шампиона Пари Сен Жермен.