site.btaМонако надви Ланс и излезе начело във френската Лига 1

Монако надви Ланс и излезе начело във френската Лига 1
снимка: АП, архив

Тимът на Монако излезе начело във временното класиране във френската Лига 1 след домакински успех с 3:0 над Ланс в среща от четвъртия кръг. След третата си победа Монако събра 10 точки в челото и е на две пред втория Олимпик Марсилия.

Отборът на Ланс е предпоследен, 17-и само с 1 точка в актива си и остава без победа до момента.

22-годишният защитник на домакините Уилфрид Синго реализира първия гол в мача за 1:0 в 24-ата минута, а в 36-ата Александър Головин покачи на 2:0 с технично изпълнение след контраатака.

Крайното 3:0 оформи чилиецът Гийермо Марипан в 59-ата минута, възползвайки се от подхлъзване на централния защитник на Ланс Кевин Дансо.

Ланс, вицешампион от миналия сезон в Лига 1, когато допусна само 29 гола, вече допусна 10 от началото на настоящата състезателна година.