site.btaДжуд Белингам донесе победата на Реал Мадрид срещу гостуващия Хетафе в испанското първенство

снимка: АП

Английският национал Джуд Белингам донесе победата на Реал Мадрид над Хетафе с 2:1 в среща от четвъртия кръг на футболното първенство на Испания.

За тима на Карло Анчелоти това беше четвърти успех в четири мача от началото на сезона. Тимът е лидер в класирането с пълен актив от 12 точки, а Хетафе заема 13-а позиция с 4.

Борха Майорал даде аванс на гостите на "Сантяго Бернабеу" с попадение в 11-ата минута, но в 47-ата Хоселу изравни. Голът на домакините обаче трябваше да премине през проверка чрез системата за видеоповторение ВАР заради съмнения за засада, но в крайна сметка беше признат за редовен.

Белингам се превърна в герой за своя тим, след като вкара победния гол в петата минута на добавеното време. Бившият играч на Борусия (Дортмунд) има пет попадения в първите си четири мача в Ла Лига.

В началото на двубоя реферът отсъди дузпа след падане на Белингам в наказателното поле, но след разглеждане с ВАР решението му беше отменено.

Домакините изцяло доминираха през второто полувреме и четири пъти уцелиха гредите преди да се стигне до гола на Белингам.

Реал изигра първия си домакински мач за този сезон на своя стадион заради ремонтни работи. Работата по съоръжението продължава, но всички трибуни вече са отворени, а подвижният покрив е готов. Той беше затворен поради прогнози за очакван дъжд в Мадрид и това беше първият мач в историята на испанското първенство, който се игра на закрито.

"Беше труден мач и беше още по-труден, защото допуснахме гол рано. Второто полувреме беше различно, имахме шансове и в крайна сметка мисля, че заслужавахме да спечелим с гола на Белингам, който е свикнал да печели", коментира старши треньорът на "белите" Карло Анчелоти.