site.btaРеал Сосиедад с убедителен успех над Гранада в среща от футболното първенство на Испания

снимка: АП

Реал Сосиедад постигна убедителен успех с 5:3 срещу гостуващия Гранада в среща от четвъртия кръг на футболното първенство на Испания.

Такефуса Кубо вкара два гола за домакините в 9-ата и в 44-ата минута. По един добавиха Мартин Субименди в 59-ата и Андер Баренечеа в 67-ата, а Мики Бош в 76-ата си отбеляза автогол.

Робин Льо Норман също вкара топката в собствената си врата за първото попадение на Гранада в 35-ата минута.

Баските водеха с 5:1 до 84-ата минута, когато Лукас Бойер върна още един гол за гостите, а в деветата минута на добавеното време Браян Сарагоса се разписа за крайното 5:3.

След първата си победа от началото на сезона Реал Сосиедад е на шесто място в класирането с 6 точки актив, а Гранада заема 16-а позиция с 3.

По-късно днес Реал Мадрид е домакин на Хетафе, Алавес приема Валенсия, а Бетис - Райо Валекано.