site.btaСелта Виго надви Алмерия за първи успех от началото на сезона в испанската Ла Лига

снимка: АП

Отборът на Селта Виго постигна победа като гост на Алмерия с 3:2 в среща от четвъртия кръг в испанската футболна Ла Лига.

Успехът бе първи за Селта от началото на сезона и изкачи тима на 11-о място във временното класиране с 4 точки. Алмерия допусна трето поражение от четири изиграни мача и остава на предпоследното, 19-о място с 1 точка към момента.

Гостите поведоха с две попадения до 33-ата минута на двубоя. Унай Нунес изведе Селта Виго напред в 24-ата минута, а в 33-ата норвежкият нападател Йорген Странд Ларсен покачи на 2:0.

Серхио Акиеме намали за Алмерия в 54-ата минута, докато 21-годишният полузащитник на домакините Серхио Арибас върна равенството с гол за 2:2 в 68-ата минута.

Победното попадение за гостите бе дело на 19-годишния швед Вилиот Сведберг, който реализира след удар с глава за 3:2 в 87-ата минута.