site.btaНовак Джокович продължава към третия кръг на Откритото първенство на САЩ, Стефанос Циципас отпадна

Новак Джокович се нуждаеше от малко повече от два часа игра, за да се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ

Носителят на 23 титли от турнирите от Големия шлем Новак Джокович се класира с лекота за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис при мъжете.

В мач от втория кръг сърбинът спечели с 6:4, 6:1, 6:1 срещу испанеца Бернабе Сапата Мирайес за 2 часа и 2 минути.

Въпреки изразителното цифрово предимство на поставения под номер 2 в схемата Джокович, Сапата Мирайес успя да направи мача равностоен в дълги периоди от срещата и да накара именития си опонент да се труди за почти всяка точка. Испанецът пропусна два брейкбола още във втория гейм на мача, както и още на два пъти по два брейкбола в началото на третия сет. Най-безпроблемен за Джокович беше вторият сет на мача, в който той се наложи само за 34 минути.

За Джокович, който е трикратен шампион в Ню Йорк, това бе победа номер 83 на Откритото първенство на САЩ и така той достигна до третия кръг на турнира за 17-и път при 17-ото си участие.

В следващия кръг той ще играе със сънародника си Ласло Джере, който регистрира експресна победа с 6:1, 6:2, 6:3 за 95 минути над французина Юго Гастон.

От Откритото първенство на САЩ обаче отпадна поставеният под номер 7 Стефанос Циципас. Гръкът загуби с 5:7, 7:6(2), 7:6(5), 6:7(6), 3:6 от швейцареца Доминик Щрикер след 4:10 часа игра.

Циципас сервираше за спечелването на мача при 5:3 гейма в четвъртия сет, но се пропука и след това Щрикер не изпусна кацналото на рамото му пиленце.

За 21-годишния Щрикер това е първо участие на Откритото първенство на САЩ и първо класиране за третия кръг на турнир от Големия шлем.

В следващия кръг швейцарецът, който е номер 128 в света и премина през квалификациите на турнира, ще играе с победителя от двойката между французина Бенжамен Бонзи и американеца Кристофър Юбанкс.

Към 08:16 на 18.07.2024 Новините от днес